Zaproszenie na wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Przestrzenie wewnętrzne" - prezentacja Pracowni Kształtowania Wnętrz Wystawienniczych UAP która, jest pierwszą z cyklu wystaw - Katedry Architektury Wnętrz - w ramach obchodów jubileuszu 90-lecia kierunku architektury wnętrz.
Prace, które zostaną pokazane podczas wystawy to wykonane przez studentów projekty z zakresu szeroko pojętej architektury wnętrz, a także zdjęcia z realizacji pedagogów.

Wernisaż: 16.11.2017, godz. 18.00
Miejsce: Poznań, ul. Młyńska 12, lokal | 225
Czas trwania: 16.11.2017-23.11.2017,
pon.-pt. 10.00-17.00, sob. 10.00-14.00

zaproszenie

 

"Pracownia Kształtowania Wnętrz Wystawienniczych preferuje tematykę ćwiczeń wynikającą z potrzeb współczesnego człowieka. Zajmujemy się przestrzenią wewnętrzną, bryłą architektoniczną oraz kontekstem przestrzennym. Kreatywnego myślenia o przestrzeni, uczymy na bazie relacji funkcji do formy i kontekstu otoczenia. Podejmowane tematy ćwiczeń dotyczą m.in. koegzystencji współczesnej funkcji i zabytkowej formy, czy tradycyjnych funkcji we współczesnej formie architektonicznej. Interesują nas tematy trudne i kontrowersyjne. W procesie dydaktycznym preferujemy logiczny i analityczny sposób myślenia, walczymy z przyzwyczajeniami i stereotypowymi wyobrażeniami o pięknie. Cenimy odwagę i zachęcamy do prowokowania nowych sytuacji przestrzennych. W pracowni podejmowane są również zagadnienia związane z przestrzenią wystawienniczą ujęte w grupach tematycznych takich jak: wnętrze wystawiennicze w istniejącym obiekcie, obiekt do celów wystawienniczych, wystawa problemowa skonstruowana w oparciu o zadane hasło. W ramach zajęć organizowane są warsztaty tematyczne poprzedzające zadane ćwiczenie. Pracownia podejmuje również współpracę z firmami zewnętrznymi w celu pogłębienia wiedzy specjalistycznej oraz zwiększenia zasobu informacji o nowych technologiach, materiałach."
dr hab. Piotr Machowiak


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium