Swedese - nowa marka w 12chairs

Swedese - nowa marka w 12chairs

Ideały Swedese są niezmienne od siedemdziesięciu lat. Mają one przekładać się na tworzenie pięknych, ponadczasowych mebli, które czerpią z fundamentów skandynawskiego modernizmu i projektowane są przez patrzących odważnie w przyszłość projektantów, podzielających wiarę w niezachwiane ideały architektury.

Firma Swedese została założona w 1945 roku przez dwóch braci Yngve i Jerkera Ekström oraz Bertila Sjöqvista. Yngve kierował firmą do końca życia. Obecnymi właścicielami marki są Anna Johansson i Julio Patino. Siedziba firmy znajduje się w Vaggeryd w Smalandii w Szwecji, gdzie znajduje się jedna z fabryk. Druga fabryka znajduje się w Äng, małej wiosce na obrzeżach Nässjö.

Wielu modernistycznych architektów było uniwersalnymi projektantami, którzy w małym palcu mieli nie tylko projektowanie budynków, ale także wnętrz, mebli a nawet ubrań, które mogliby nosić mieszkańcy ich domów. Założyciel Swedese, Yngve Ekström, nie był tu wyjątkiem. Ramię w ramię z takimi osobowościami jak Alvar Aalto, Bruno Mathsson, Arne Jacobsen i Poul Kjaerholm, Yngve Ekström stanowił trzon pokolenia projektantów, którzy rozsławili koncepcję Scandinavian Modern na całym świecie.

Zapoznaj się ofertą marki w 12chairs - zajrzyj do naszego showroomu, gdzie przekonasz się o królewskim komforcie fotela Pillo...

Swedese Pillo Easy Chair w 12chairs

A Twoje książki zechcą prężyć grzbiety na półkach Libri...

"


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium