Mała historia polskiego wzornictwa "Design w formie" - od Witkiewicza do Zięty.

Mała historia polskiego wzornictwa "Design w formie" - od Witkiewicza do Zięty.

Dizajn w formie to projekt Narodowego Centrum Kultury, w którym instytucja przybliża historię polskiego wzornictwa poprzez dwanaście wyjątkowych obiektów - miesięcy we wzorniczym roku! Każdemu z nich poświęcony został oddzielny podcast z cyklu Audycje Kulturalne, których możesz posłuchać tutaj.

Zachęcamy Was do ich przesłuchania, ale także przejrzenia miniwystawy w formie dokumentu, udostępnionego do pobrania na stronie NCK. Dr Krystyna Łuczak Surówka raczy nas w nim krótką opowieścią o wyjątkowych obiektach i ich twórcach - od willi Stanisława Witkiewicza po nowatorskie krzesła Oskara Zięty. Ponadstuletnia historia poszukiwania i otaczania się użytkowym pięknem - czasem fascynującym w nieoczywisty sposób. Wyjątkowy urok tej publikacji podkreślają ilustracje przygotowane przez Adama Kosika, które bardzo pomysłowo zwracają uwagę na cechy charakterystyczne i walory obiektów, takich jak samochody, lokomotywy, ceramika, elektronika i oczywiście... Meble!

Fotel RM58 - ilustracja Adama Kosika

Bez mebli nie mogło się obyć, na jednej karcie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, znalazło się miejsce dla fotela RM58 autorstwa Romana Modzelewskiego, który we wszystkich współczesnych wariantach dostępny jest w naszej ofercie.

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium