Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

 

Każdy mebel ma swoją historię

„Ponadczasowe piękno, wygoda, kunszt i trwałość są tak głęboko zakorzenione we wszystkich meblach Carl Hansen & Søn, że do ich zrozumienia i pokochania potrzebny jest tylko wzrok i dotyk.”
- Knud Erik Hansen, CEO i właściciel

Tworzenie nowoczesnego designu dla ponadczasowości

W firmie Carl Hansen & Søn wierzą, że kultowy design to połączenie prostoty, estetyki i funkcjonalności, które ożywają dzięki umiejętnej pracy z materiałami najwyższej jakości.

Od ponad 100 lat marka specjalizuje się w dostarczaniu mebli o wyjątkowym kunszcie wykonania, i wprowadza w życie wizjonerskie koncepcje projektowe.

Historia Carl Hansen & Søn rozpoczęła się w 1908 roku, kiedy duński stolarz Carl Hansen otworzył mały warsztat meblowy na duńskiej wyspie Fionia. Od tego czasu sukces firmy zależał od dwóch podstawowych pomysłów: bezkompromisowego zaangażowania w najlepsze rzemiosło oraz współpracy z wyjątkowymi projektantami, którzy nieustannie opracowują i udoskonalają koncepcję nowoczesnego designu.

Na ewolucję Carl Hansen & Søn duży wpływ wywarła długoterminowa współpraca z jednym z największych projektantów wszechczasów: Hansem J. Wegnerem.

Współpraca twórcza rozpoczęła się w 1949 r., kiedy syn Carla Hansena, Holger Hansen, zaryzykował współpracę z nieznanym wówczas projektantem, a Wegner opracował udaną serię mebli, która obejmowała kultowe obecnie krzesło Wishbone.

Ta współpraca i wiele późniejszych pokazało, co można osiągnąć, łącząc niespotykany design i bezkompromisową produkcję. 

W latach 50. Wegner stał się siłą napędową międzynarodowego sukcesu duńskiego ruchu Modern Design. Od tego czasu stał się najbardziej znanym i najlepiej sprzedającym się projektantem Carla Hansena i Søna, a jego prace są powszechnie uznawane za nowoczesne klasyki i cenione przedmioty kolekcjonerskie na całym świecie - a jego dziedzictwo pozostaje istotną częścią DNA firmy.

Dziś Carl Hansen & Søn nadal ściśle współpracuje z Hans J. J. Wegner Studio i jest największym na świecie producentem mebli tego projektanta.

Rzemieślnicza pasja

Przez lata Carl Hansen & Søn mocno koncentrował się na zachowaniu duńskich klasyków wzornictwa, jednocześnie poszerzając naszą kolekcję, aby reprezentować wpływowych nowych projektantów.  Główny cel: zebranie najlepszych, najbardziej kultowych nowoczesnych projektów mebli pod jednym dachem. 

Marka produkuje ważne dzieła znanych duńskich mistrzów z połowy wieku, Hansa J. Wegnera, Ole Wanschera, Fritsa Henningsena, Arne Jacobsena, Kaare Klinta, Mogensa Kocha i Poula Kjærholma, ściśle współpracując z rodzinami i studiami, aby zapewnić absolutne przestrzeganie ich wizji.

Współpracują również ze współczesnymi projektantami, którzy przestrzegają podstawowych duńskich zasad nowoczesności, takich jak prostota, funkcjonalność i kunszt, jednocześnie potrafiących tchnąć nowe życie w nowoczesne przestrzenie.

Współpraca ta opiera się na wspólnym szacunku dla przemyślanego projektowania i produkcji oraz na perspektywach, które nadają portfolio firmy nowe wymiary. Najbardziej znane partnerstwa firmy to te z duetem projektowym Strand + Hvass, projektantem Thomasem Bo Kastholmem, interdyscyplinarnym artystą Nają Utzon Popov i projektantem Anker Bak - współczesnymi duńskimi wizjonerami, którzy wykorzystali dziedzictwo wielkich projektantów przed nimi, aby stworzyć klasyki jutra - i ucieleśniają nadal te wartości.

Ostatnie międzynarodowe partnerstwa Carl Hansen & Søn z japońskim architektem Tadao Ando i austriackim trio projektowym EOOS poszerzyły kolekcję marki o prace, które zmieniają ich kategorie i podkreślają kreatywność ich projektantów, zdolność do przesuwania najnowszych technologii do nowych granic i skupiają się na łączeniu innowacji ze zrównoważonym rozwojem i trwałością.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Oprócz współpracy z najlepszymi projektantami i najlepszymi materiałami, Carl Hansen & Søn od dawna działa na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Na każdym etapie procesu produkcyjnego pracuje nad stworzeniem zarówno dużych strategii, jak i prostych, codziennych rozwiązań, które pomogą im dbać o ludzi i planetę. Od inwestycji w najnowocześniejszy i najbardziej energooszczędny sprzęt po ambitne cele, które wyznaczają swoim praktykom produkcyjnym, starają się pozostawić po sobie tylko piękne meble i dziedzictwo bezkompromisowego kunsztu.

W zakładach produkcyjnych Carl Hansen & Søn stale pracują nad tym, aby zapewnić zdrowe i bezpieczne warunki pracy dla swoich oddanych pracowników. Jeśli chodzi o produkcję, używają odpowiednich materiałów i procesów, które chronią klientów, zespół i środowisko.

Ponadto kupują drewno z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i tartaków, z którymi mają wieloletnie relacje.

Faktem jest, że zużywają prawie każdą część pozyskiwanego przez nich drewna, ponownie wykorzystując niewielkie resztki, które wykorzystywane są jako paliwo w ciepłowni miejskiej, która zapewnia ciepło ponad 400 domom w Gelsted w Danii.

W Carl Hansen & Søn wierzą, że jedną z najlepszych strategii na rzecz zrównoważonego życia jest tworzenie i kupowanie trwałych rzeczy, dlatego używają najlepszych materiałów i swojego kunsztu we wszystkim, co produkują. Ich produkty są tworzone tak, aby przetrwały całe życie, ich nadzieją jest, że będą przekazywane i cieszyć się będą nimi następne pokolenia. Aby do tego zachęcić, zapewniają wysoko wykwalifikowane, wewnętrzne usługi naprawcze i odświeżające. W ten sposób, po dziesięcioleciach codziennego użytkowania, nawet najbardziej zużyty i lubiany mebel można przywrócić i przygotować na wiele lat praktycznej przyjemności.

Carl Hansen & Søn jest certyfikowany do produkcji mebli z certyfikatem FSC (FSC-C135991).

Tradycyjne wartości w dzisiejszym kontekście

Odkąd Knud Erik Hansen, wnuk Carla Hansena, został liderem trzeciej generacji rodzinnego biznesu w 2002 roku, Carl Hansen & Søn znacznie rozszerzył swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Dziś, produkowane przez Carl Hansen & Søn meble można znaleźć na całym świecie. Flagowe sklepy i salony wystawowe obejmują Nowy Jork, San Francisco, Tokio, Osaka, Londyn, Mediolan, Sztokholm, Oslo i Kopenhagę, a także mają oddziały sprzedaży w USA, Japonii i Hongkongu.

Jednak po tych wszystkich zmianach stuletnie zaangażowanie marki w tworzenie światowej klasy wzornictwa pozostało niezmienne. Swoje meble produkują we własnych, nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Danii, aby zapewnić najwyższe standardy jakości, wykorzystując połączenie tradycyjnych technik i nowych technologii, aby stworzyć ponadczasowy, nowoczesny design, który przetrwa wiele pokoleń. Od początku produkcji do momentu, w którym meble znajdą swoje miejsce w nowym wnętrzu, kierują się z oddaniem uczciwym i zrównoważonym praktykom, które podtrzymują dziedzictwo założyciela i projektantów firmy.

Dzisiaj krzesła, stoły, fotele i sofy Carl Hansen & Søn uzupełniają wiele najbardziej ekscytujących, pięknych i odważnych nowoczesnych przestrzeni. Nadają ton niektórym z najlepszych restauracji na świecie. Służą w miejscach spotkań, w których światowi przywódcy tworzą historię. Zwiększają komfort podróży milionów ludzi w hotelach i na lotniskach. Nadają nowy wymiar placówkom opieki zdrowotnej i dobrobytu, polepszając ludzkie doznania. Regularnie pojawiają się na stronach najlepszych publikacji o architekturze i projektach, prezentujących prace najlepszych architektów i projektantów wnętrz.

Opowiadają historię duńskiej nowoczesności w stałych kolekcjach tak znaczących muzeów, jak Metropolitan Museum of Art i Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

Wybierając produkt Carl Hansen & Søn, zyskujesz więcej niż tylko mebel. Stajesz się częścią dumnej tradycji charakterystycznego i pięknego rzemiosła, w którym nic nie zostało pozostawione przypadkowi. Największy na świecie producent mebli zaprojektowanych przez Hansa J. Wegnera, produkuje również prace znanych mistrzów projektowania, takich jak Arne Jacobsen, Børge Mogensen, Ole Wanscher, Kaare Klint, Poul Kjærholm, Mogens Koch, Bodil Kjær i Tadao Ando. Carl Hansen & Søn reprezentuje ponad 100 lat duńskiej historii designu, a ich meble są sprzedawane na całym świecie.


Zapraszamy na stronę producenta a później prosimy o kontakt z nami, w celu przedstawienia Państwu najkorzystniejszej oferty:

https://www.carlhansen.com/en/collection


 

Meble Carl Hansen w 12chairs


 

CARL HANSEN

Carl Hansen & Søn krzesło CH24 Wishbone dąb olejowany, dostępny z ekspozycji Carl Hansen & Søn krzesło CH24 Wishbone dąb olejowany, dostępny z ekspozycji
Producent: CARL HANSEN
Cena:

4 815,00 zł

Cena regularna: 4 909,00 zł

Najniższa cena: 4 815,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Northern Row dywan okrągły- warianty Northern Row dywan okrągły- warianty
Producent: NORTHERN
Cena:

4 945,00 zł

szt.
zobacz więcej
Northern stołek drabinka Dais Northern stołek drabinka Dais
Producent: NORTHERN
Cena:

2 020,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium